Služby

Čistění oděvů

Čištění svatebních šatů do 14 dnů

Milá nevěsto, nespěchejte na čištění svatebních šatů. Vždyť i váš jedinečný den potřeboval přípravu. Také šaty, ve kterých jste byla jako princezna, potřebují péči, aby vypadaly jako to slavné ráno, než jste si je oblékla. Každé šaty potřebují jiný technologický postup, který je závislý na tom, zda mají šaty ozdoby lepené, či přišité, kolika perličkami, peříčky, flitry nebo krajkou jsou posety a z jakého materiálu jsou šaty ušité, kolik mají sukýnek a spodniček? Také žehlení vyžaduje zvláštní péči. Celý proces je ruční práce s největší opatrností.

Svatební šaty
oblek

Čištění obleků

Oblek dokážeme vyčistit i do dvou hodin. Je to však proces, kdy se oblek vloží do čistícího stroje, po vyjmutí propaří a expeduje. My však nabízíme jiný postup. Kontrolu celého obleku, zda tam není skvrna. Tu nejprve zvláštním prostředkem lokálně odstraníme a pokud víme jakého je původu, usnadní nám to práci a zaručí výsledek. Poté se oblek vloží do čistícího stroje. Po vyjmutí se nechá na ramínku prodýchat. Poté jej propaříme na figuríně a na žehlícím prknu vyžehlíme podšívku, rukávy, límec i klopu. A jak tak oblek přežehlujeme, kontrolujeme, zda na něm nezůstala nějaká skvrna. Pokud ano, proces odstranění skvrny se opakuje. Automaticky děláme malé opravy (prasklý šev, povolená záložka u kalhot, přišití knoflíků). Od nás převzatý oděv si můžete rovnou obléci a jít na důležité jednání nebo ples.

Čištění péřové bundy

Byť se zdá čištění péřových oděvů snadné, opak je pravdou. Do vnitř oděvu nikdo nevidíme a tak nejsme schopni posoudit, zda je peří správně odmaštěné aby nedělalo na povrchu skvrny nebo mapy, zda je kvalitně drané, aby nebylo stonkové nebo naopak jen prachové, zda je správně všité do kapsiček, aby se nesesypalo na jedno místo. Náš postup čištění je mokrou cestou. Peří se před samotným čištěním nejprve ošetří, aby se následně při sušení hezky roztřepalo. Suší se velmi dlouhou dobu na nižší teplotu, aby byla bunda načechraná a hřejivá.

Péřová bunda
Kabáty

Čištění kabátů

Kabáty by se měly vždy dát do čistírny i když je na ošetřovacích symbolech uvedena vanička. Avšak málokdo má velkou pračku, aby se kabát v bubnu dobře rozvolnil a po vyprání nezůstal polámaný. A s tím si pak těžko poradí i kvalitní čistírna. Zlom je zlom! Většina kabátů se prát nesmí a tak je nutné použít rozpouštědlo, které má pouze čistírna oděvů. Při takovém čištění se musí dát pozor na knoflíky, přezky apod. Většina čistíren za ně nenese zodpovědnost. Je ale na kvalifikovaném posouzení čistírny, jak zakázku zpracovat, aby si zákazník odnesl oděv celý a bez zjevného poškození doplňků. Pozor na srážlivost! Každým čištěním se může oděv o nějaké milimetry zkrátit.

Spací pytle a potahy na matrace

Spací pytle čistíme jak péřové tak z dutého vlákna. Je jen na odbornosti čistírny, aby i péřový spací pytel byl kvalitně vyčištěný a nadále plnil svůj účel. Potahy na matrace nejdříve předepereme, pak se snažíme lokálně odstranit skvrny, poté znovu vyčistíme. Některé dlouho zaschlé skvrny od krve nebo moči se nám bohužel nemusí podařit odstranit tak, aby potah vypadal jako nový.

Spací pytle
Společenské šaty

Společenské šaty

Velkým trendem je kombinace barev hlavně černobílé. Pokud nemáte 100% jistotu, že se vám barvy nezapustí, neperte tyto šaty doma. Dost často se stává, že při snaze ušetřit za čistírnu, nakonec se šaty musí vyhodit. A to je přece škoda, nemyslíte, dámy? Zvlášť, když vám šaty sluší a padnou jako ulité. Občas jsme schopni šatům navrátit původní barvy, ale pokud je po zabarvení odstraňujete prostředkem na skvrny a ještě k tomu na chlorové bázi, neuděláme už s tím nic. Nejsme kouzelníci.

Duté vlákno

Čištění zimních bund a kalhot z dutého vlákna

Relativně nejsnadnější věc, kterou si spousta lidí dělá doma. Hodím do pračky, zapnu doporučený program a potom vysuším.…Jde to, ale ??? Pozor na barvy ! Pozor na výplně! Ta se ztrácí už běžným nošením, ale správným čištěním se dá životnost oděvů prodloužit a barvy rozjasnit.